Gyvas maistas

Pripažįstame mes tai ar ne, bet pasaulyje vyksta didžiulė kova tarp dviejų kultūrų, tarp dviejų gyvenimo filosofijų: Mirties kultūros – dominuojančios šiuolaikinėje technokratinėje civilizacijoje, nešančios kančias ir nusivylimą, karus ir badą, klimato atšilimą ir besaikį gamtos išteklių naudojimą,  chroniškas „civilizacijos“ ligas, depresiją, savižudybes ir žalingus įpročius beiGyvenimo kultūros –nešančios sveikatą, harmoniją, klestėjimą, džiaugsmą ir ilgą gyvenimą be ligų.  Mes siūlome rinktis Gyvenimą – tai kas pakylėja aukštyn ir su didžiule energija veda į priekį.

Šiuolaikiniame industriniame pasaulyje milijonai žmonių mano, kad natūralus maistas neskanus, nepraktiškas ir lengvai gali būti pakeistas industriniu, konservuotu ar net genetiškai modifikuotu. Deja, jau šiandien žmonija už tai moka didžiule kainą. Kai kurie mokslininkai mano, kad masinis žmonijos maitinimas perdirbtu, toksišku, pilnu konservantų, antibiotikų ir hormonų maistu, gali būti palygintas su neregėto masto genocidu.  Gyvas, termiškai neapdorotas maistas  - taip šiandien įvardins savo mitybos principus daugelis pasaulio sveikuolių. Galų gale, po daugelio dešimtmečių pasimetimo ir netikrumo ką iš ties reikia valgyti,  visuomenė priartėjo prie vieningos nuomonės.

Švieži nevirti vaisiai, daržovės, riešutai, sėklos, grūdai ir ankštiniai augalai - tai ne tik visavertis, bet ir iš ties labai skanus maistas. Žmonės dar neseniai manė, kad tai kas skanu ir tai kas sveika yra nesuderinama. Šiandien jau galime rasti daugybe puikių receptų, kaip iš termiškai neapdorotų produktų galime pasidaryti nuostabiu patiekalų. Kiekviena diena su gyvu maistu padidina mūsų fizinę ir dvasinę saviraišką.

Ruošdami sveikus patiekalus, ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir pakylėsite savo dvasią bei lavinsite protą ir fantaziją.

Tinklapyje mes jums pastoviai pateiksime informaciją apie sveiką mitybą bei kaip, panaudojant Omega prietaisus, galima pasigaminti daugybę nuostabių patiekalų.

Omega Baltic ltd

Paulius Jaruševičius